Tabell och resultat - Div.3 Bohuslän/Dal Damer

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2018-09-23 12:00 Tjörns DFF - Åsebro/Brålanda 0 - 4 Ekåsvallen
2018-09-22 16:00 Eds FF - Svarteborg/Stångenäs/Lysekil 2 - 1 Bergslätt IP
2018-09-19 19:00 Tjörns DFF - Herrestad/Rössö Lag 2 0 - 0 Sparbanksvallen
2018-09-16 16:00 Vallens IF Lag 2 - Eds FF 0 - 4 Stora Höga IP 2 Konstgräs
2018-09-16 15:00 Orust FC Lag 2 - Stenungsunds IF Lag 2 3 - 0 Glimmaråsen
2018-09-16 15:00 Åsebro/Brålanda - Svarteborg/Stångenäs/Lysekil 4 - 3 Rudevi IP
2018-09-15 13:00 H E F Valbo BK - Munkedals IF 1 - 2 Ödeborgsvallen
2018-09-12 19:30 Stenungsunds IF Lag 2 - Tjörns DFF 5 - 2 Wosabplan
2018-09-09 16:00 Svarteborg/Stångenäs/Lysekil - Vallens IF Lag 2 6 - 1 Sjövallen
2018-09-09 13:00 Herrestad/Rössö Lag 2 - Åsebro/Brålanda 2 - 0 Undavallen
2018-09-08 16:00 Eds FF - H E F Valbo BK 5 - 0 Bergslätt IP
2018-09-08 12:30 Munkedals IF - Orust FC Lag 2 3 - 1 Munkedals IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Svarteborg/ Stångenäs/ Lysekil 17 14 0 3 68-22 46 42 8 8 0 0 38-10 28 24 9 6 0 3 30-12 18 18
Åsebro/ Brålanda 17 13 2 2 68-19 49 41 8 8 0 0 41-9 32 24 9 5 2 2 27-10 17 17
Eds FF 17 13 2 2 50-19 31 41 10 8 2 0 28-6 22 26 7 5 0 2 22-13 9 15
Herrestad/ Rössö Lag 2 16 7 3 6 40-28 12 24 7 6 1 0 27-6 21 19 9 1 2 6 13-22 -9 5
Orust FC Lag 2 16 7 1 8 42-37 5 22 8 5 0 3 21-15 6 15 8 2 1 5 21-22 -1 7
Munkedals IF 16 5 4 7 21-26 -5 19 8 3 3 2 15-12 3 12 8 2 1 5 6-14 -8 7
Vallens IF Lag 2 16 5 4 7 28-43 -15 19 8 4 1 3 17-21 -4 13 8 1 3 4 11-22 -11 6
Tjörns DFF 17 4 3 10 28-41 -13 15 9 4 1 4 17-13 4 13 8 0 2 6 11-28 -17 2
Stenungsunds IF Lag 2 16 2 3 11 17-66 -49 9 8 1 2 5 10-27 -17 5 8 1 1 6 7-39 -32 4
H E F Valbo BK 16 0 2 14 9-70 -61 2 8 0 2 6 7-31 -24 2 8 0 0 8 2-39 -37 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2018-09-23 14:00 Munkedals IF - Vallens IF Lag 2 Munkedals IP
2018-09-23 14:45 Stenungsunds IF Lag 2 - H E F Valbo BK Wosabplan
2018-09-23 15:00 Herrestad/Rössö Lag 2 - Orust FC Lag 2 Undavallen
2018-09-29 15:00 Svarteborg/Stångenäs/Lysekil - Munkedals IF Sjövallen
2018-09-30 13:00 H E F Valbo BK - Herrestad/Rössö Lag 2 Ödeborgsvallen
2018-09-30 15:00 Orust FC Lag 2 - Tjörns DFF Ängevi (Myckleby IK)
2018-09-30 15:00 Åsebro/Brålanda - Eds FF Rudevi IP
2018-09-30 16:00 Vallens IF Lag 2 - Stenungsunds IF Lag 2 Stora Höga IP 2 Konstgräs