Spelprogram - Träningsmatcher Elit, herr

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-18 18:00 Örebro SK - FC Linköping City Behrn Arena
2019-01-19 13:00 BK Häcken - Norrby IF 2 - 1 Bravida Arena
2019-01-19 13:00 IK Frej Täby - Hammarby Vikingavallen/Täby IP 1
2019-01-19 14:00 IF Brommapojkarna - Sollentuna FF 2 - 1 Grimsta IP 1
2019-01-19 14:00 Vasalunds IF - AIK 0 - 1 Skytteholms IP 1
2019-01-19 16:00 IFK Göteborg - Stabaeck Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-01-25 14:00 Vid dåligt väder/snö spelas matchen på Bosön. AIK - GIF Sundsvall Skytteholms IP 1
2019-01-25 15:30 Örebro SK - IK Sirius FK Behrn Arena
2019-01-26 12:00 GAIS - Halmstads BK Valhalla 1 Konstgräs
2019-01-26 13:00 Degerfors IF - BK Forward 3 - 1 115 Stora Valla B-plan
2019-01-26 13:00 Mjällby AIF - Landskrona BoIS Strandvallen konstgräs
2019-01-26 13:00 BK Häcken - Sarpsborg 0 - 2 123 Bravida Arena
2019-01-26 13:00 Norrby IF - Utsiktens BK 4 - 1 114 Borås Arena
2019-01-26 13:30 Athletic Eskilstuna - Syrianska FC 5 - 0 Tunavallen
2019-01-26 14:00 Västerås SK FK - Dalkurd 2 - 0 Solid Park Arena
2019-01-26 14:00 Helsingborgs IF - Helsingör Vikvalla, konstgräs
2019-01-26 14:00 Varbergs BoIS FC - Falkenbergs FF Påskbergsvallen C
2019-01-26 15:00 BK Häcken - Sarpsborg Inst. Bravida Arena
2019-01-26 17:00 IFK Göteborg - Odd BK Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-01-30 17:00 Falkenbergs FF - Mjällby AIF Vinåvallen B
2019-01-31 16:00 IFK Norrköping FK - IF Elfsborg 3 - 1 Östgötaporten
2019-01-31 18:00 Västerås SK FK - Athletic Eskilstuna 2 - 1 Solid Park Arena
2019-02-01 16:00 Halmstads BK - Lyngby BK Örjans Vall
2019-02-01 19:00 Östers IF - Jönköpings Södra IF 1 - 2 Tipshallen, Växjö
2019-02-02 12:00 Örgryte IS FF - Falkenbergs FF 2 - 0 702 Valhalla 1 Konstgräs
2019-02-02 13:00 Degerfors IF - Sandvikens IF 0 - 0 151 Stora Valla B-plan
2019-02-02 13:00 IK Brage - Karlstad BK 3 - 3 Domnarvsvallen
2019-02-02 13:00 Kalmar FF - IFK Värnamo Gasten IP
2019-02-02 13:00 Norrby IF - GAIS 3 - 1 220 Borås Arena
2019-02-02 13:00 Syrianska FC - Toplevel FC Södertälje Fotbollsarena
2019-02-02 14:00 Varbergs BoIS FC - Tvååkers IF 5 - 0 Påskbergsvallen C
2019-02-02 15:00 Spelas i Stockholm GIF Sundsvall - Inter Åbo Skytteholms IP 1
2019-02-05 18:00 Halmstads BK - Mjällby AIF Örjans Vall
2019-02-06 17:15 Örgryte IS FF - IK Oddevold Valhalla 1 Konstgräs
2019-02-06 19:00 IF Brommapojkarna - BK Forward 3 - 1 75 Grimsta IP 1
2019-02-07 18:00 Västerås SK FK - FC Linköping City 3 - 3 Solid Park Arena
2019-02-08 14:00 GIF Sundsvall - Gefle IF FF 2 - 1 Nordichallen
2019-02-08 18:00 IF Elfsborg - Falkenbergs FF Borås Arena
2019-02-09 12:30 IK Frej Täby - Syrianska FC Vikingavallen/Täby IP 1
2019-02-09 13:00 Trelleborgs FF - Nyköbing FC Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2019-02-09 13:00 Falkenbergs FF - IFK Värnamo Vinåvallen B
2019-02-09 13:30 IK Brage - Carlstad United BK 1 - 0 Domnarvsvallen
2019-02-09 14:00 Halmstads BK - Varbergs BoIS FC 3 - 1 Örjans Vall
2019-02-09 14:00 Mjällby AIF - FC Rosengård 1917 Strandvallen konstgräs
2019-02-09 14:00 Helsingborgs IF - Östers IF Filborna IP konstgräs
2019-02-09 14:00 Örebro SK - Degerfors IF Behrn Arena
2019-02-09 15:00 Djurgården - Lilleström Tele2 Arena
2019-02-12 14:00 IFK Norrköping FK - Athletic Eskilstuna Östgötaporten
2019-02-15 19:00 Syrianska FC - FC Linköping City Södertälje Fotbollsarena
2019-02-16 14:00 Helsingborgs IF - Trelleborgs FF Filborna IP konstgräs
2019-02-19 18:00 Östers IF - Räppe GOIF Tipshallen, Växjö
2019-02-19 19:00 Degerfors IF - FC Linköping City 0 - 1 Stora Valla B-plan
2019-02-23 14:00 Västerås SK FK - Carlstad United BK 1 - 1 Solid Park Arena
2019-02-23 14:30 Mjällby AIF - IFÖ Bromölla IF 4 - 1 Strandvallen konstgräs
2019-02-24 13:00 Kalmar FF - Helsingborgs IF 1 - 1 733 Gasten IP
2019-02-26 17:00 Kalmar FF - Mjällby AIF Gasten IP
2019-02-26 19:00 Varbergs BoIS FC - Lindome GIF 2 - 0 Påskbergsvallen C
2019-03-01 16:00 GIF Sundsvall - Västerås SK FK NP3 Arena
2019-03-02 13:00 Mjällby AIF - Oskarshamns AIK 2 - 0 Strandvallen konstgräs
2019-03-02 15:00 Lilleström - Helsingborgs IF Valhalla 1 Konstgräs
2019-03-03 14:00 Kalmar FF - Trelleborgs FF Gasten IP
2019-03-08 12:00 IK Sirius FK - IK Brage 4 - 2 Lötens IP Konstgräs
2019-03-08 14:00 IFK Norrköping FK - Jönköpings Södra IF 0 - 1 300 Östgötaporten
2019-03-08 14:30 GIF Sundsvall - VPS Umeå Energi Arena SOL
2019-03-08 15:30 IF Elfsborg - Trelleborgs FF Borås Arena
2019-03-08 17:00 IFK Göteborg - Falkenbergs FF Valhalla 1 Konstgräs
2019-03-08 17:00 Mjällby AIF - Kristianstad FC 5 - 1 Strandvallen konstgräs
2019-03-08 18:30 Östers IF - Trelleborgs FF Inst. Tipshallen, Växjö
2019-03-08 19:00 Degerfors IF - Syrianska FC 3 - 0 Stora Valla B-plan
2019-03-09 13:00 Norrby IF - Lindome GIF 1 - 0 Borås Arena
2019-03-09 13:00 Örgryte IS FF - Ljungskile SK 1 - 0 300 Hammarviken Arena
2019-03-09 14:00 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby 3 - 1 100 Grimsta IP 1
2019-03-09 14:00 Varbergs BoIS FC - IFK Värnamo 2 - 0 128 Påskbergsvallen C
2019-03-09 15:00 Malmö FF - Kalmar FF Stadion
2019-03-13 16:20 IK Frej Täby - Enskede IK Vikingavallen/Täby IP 1
2019-03-13 18:00 Trelleborgs FF - Lunds BK Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2019-03-13 18:00 Örgryte IS FF - IFK Värnamo Inst. Hammarviken Arena
2019-03-13 18:30 Norrby IF - Varbergs BoIS FC 2 - 3 Borås Arena
2019-03-15 15:00 IF Elfsborg - Örebro SK Borås Arena
2019-03-15 16:00 IFK Norrköping FK - Malmö FF Östgötaporten
2019-03-15 18:00 Norrby IF - FC Trollhättan 2 - 0 Borås Arena
2019-03-15 18:30 Östers IF - Oskarshamns AIK Tipshallen, Växjö
2019-03-16 13:00 Degerfors IF - Nyköpings BIS 3 - 1 Stora Valla B-plan
2019-03-16 14:30 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK 0 - 0 Grimsta IP 1
2019-03-16 15:00 GIF Sundsvall - Kalmar FF 0 - 2 Skytteholms IP 1
2019-03-16 15:00 Varbergs BoIS FC - IFK Göteborg 1 - 1 475 Övrevi C
2019-03-16 15:30 Jönköpings Södra IF - Carlstad United BK 2 - 1 Furuvik Gräs
2019-03-17 14:00 Helsingborgs IF - IFK Värnamo
2019-03-18 14:15 Hammarby - FC Linköping City Hammarby IP 1
2019-03-20 13:00 IFK Norrköping FK - Sarpsborg 3 - 0 322 Östgötaporten
2019-03-21 00:00 Helsingborgs IF - FC Köpenhamn 2 - 2 1 426
2019-03-23 12:00 Norrby IF - Jönköpings Södra IF 0 - 1 Borås Arena
2019-03-23 13:00 Mjällby AIF - Lunds BK 0 - 2 Strandvallen konstgräs
2019-03-23 13:00 Trelleborgs FF - Torns IF 1 - 2 180 Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2019-03-23 13:00 IFK Göteborg - Örgryte IS FF Ullevi
2019-03-23 13:30 IK Brage - Sandvikens IF 3 - 0 Domnarvsvallen
2019-03-23 14:00 Östers IF - Kalmar FF 1 - 2 535 Myresjöhus Arena 1
2019-03-23 14:00 IK Sirius FK - IK Frej Täby 1 - 1 150 Lötens IP Konstgräs
2019-03-23 14:00 Varbergs BoIS FC - IS Halmia Inst. Påskbergsvallen C
2019-03-23 14:00 Örebro SK - IFK Mariehamn 1 - 0 Behrn Arena
2019-03-23 14:00 Halmstads BK - IF Elfsborg 1 - 0 Örjans Vall
2019-03-23 15:00 Athletic Eskilstuna - Djurgården 3 - 2 Tunavallen
2019-03-24 13:00 Västerås SK FK - Syrianska FC 1 - 1 550 Solid Park Arena
2019-03-24 13:00 AIK - IF Brommapojkarna Nationalarenan, Friends Arena
2019-03-24 15:00 Mjällby AIF - Hammarby Strandvallen konstgräs
2019-03-24 15:00 BK Häcken - GAIS Ullevi
2019-03-25 13:00 IFK Norrköping FK - FC Rosenborg 0 - 3 750 Östgötaporten
2019-03-30 13:00 Norrby IF - Assyriska Turabdin IK Inst. Borås Arena
2019-06-19 Falkenbergs FF - IFK Norrköping FK Falcon Alkoholfri Arena
2019-06-19 17:00 AIK - BK Häcken 1 - 1 2 035 Långevi
2019-06-19 18:00 Hammarby - Kalmar FF Ekevallen
2019-06-20 12:00 IK Sirius FK - Djurgården Studenternas
2019-06-20 13:30 IF Elfsborg - Örebro SK 2 - 1 253 Brahevallen - Visingsö
2019-06-20 14:00 Malmö FF - Sönderjyske Stadion
2019-06-20 16:00 Helsingborgs IF - IFK Göteborg Österås IP A-plan
2019-06-20 17:30 Östersunds FK - GIF Sundsvall Jämtkraft Arena
2019-06-25 13:30 BK Häcken - Vendsyssel Valhalla 1 Konstgräs
2019-06-25 19:00 Malmö FF - HNK Gorica Stadion
2019-07-06 14:00 Varbergs BoIS FC - Norrby IF Påskbergsvallen A
2019-07-06 15:00 Trelleborgs FF - Silkeborg Vångavallen, Trelleborg A-plan
2019-07-06 18:00 Mjällby AIF - Fremad Amager Strandvallen
2019-07-07 13:00 IK Brage - Jönköpings Södra IF 0 - 3 Karlslund Arena
2019-07-07 14:00 Halmstads BK - Hvidovre 0 - 0 200 Örjans Vall
2019-08-10 18:05 Atlético de Madrid - Juventus FC Nationalarenan, Friends Arena
2019-11-08 17:00 BK Häcken - Ljungskile SK Bravida Arena
2019-11-15 15:00 BK Häcken - Halmstads BK Bravida Arena
2019-11-21 17:30 BK Häcken - Norrby IF Bravida Arena