Matcher idag - Bohusläns Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2018-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
F15 Landskamp
12:00 Sverige - Norge 6 - 3 Ekerum Park

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2018-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Södra, herrar
16:00 Ljungskile SK - Åtvidabergs FF Skarsjövallen
U19 Div.1 Södra Götaland
14:00 IK Oddevold - IF Lödde 2 - 0 Thordengården
Pojkar 2003(15 år) Klass 4A - Kompisligan
18:00 Vallens IF - Solängens BK Vit Stora Höga IP 2 Konstgräs
Pojkar 2007(11 år) Grupp G Höst - Kompisligan
18:00 Vallens IF - Kärra Dragons FC Stora Höga IP 3 Konstgräs
Pojkar 2008(10 år) Grupp F Höst - Kompisligan
15:00 Vallens IF - Hisingsbacka FC Stora Höga IP 3 Konstgräs
Flickor 2009(9 år) Ale+Kungälv Grupp B Höst - Kompisligan
12:00 Vallens IF - Kode IF Svart Stora Höga IP 3 Konstgräs
14:20 Vallens IF - Kareby IS Stora Höga IP 3 Konstgräs
Pojkar, Div 8 Västra - Kompisligan
12:00 IFK Uddevalla - Halvorstorps IS Gul Kamratgården
12:30 Stenungsunds IF - Vänersborgs FK Vit 3 - 2 Wosabplan
Div.4 Bohuslän/Dal Herrar
13:00 Lysekils AIK - IFK Valla 1 - 2 Gullmarsvallen
15:00 Henåns IF - Bengtsfors IF Ivars Färg Arena
15:00 Högsäters GF - Munkedals IF Högalid IP
15:00 IF Viken - IK Svane Rösvallen
16:00 Stala IF/Myckleby IK - Eds FF Lövängens IP
16:00 Ödsmåls IK - Herrestads AIF Ödsmåls IP
Div.6 Norra Bohuslän Herrar
13:00 IFK Lane U-lag - Munkedals IF U-lag 3 - 2 Lanevallen
15:00 Bokenäset BK / Skredsviks SK - IFK Uddevalla U Lag Svalåsvallen, Skredsvik
15:00 Bovall / Hunnebo - Rosseröds IK 2 WO (3 - 0) Hunnebovallen
Div.6 Södra Bohuslän Herrar
18:00 IFK Valla U-lag - Henån / Gilleby Sparbanksvallen
19:00 Stenungsunds IF OLD - Svenshögens SK / ÖIK Wosabplan
Div.7 Norra Bohuslän Herrar
19:00 Hedekas / Svarteborg - Smögens IF U-lag Hedekas IP
Div.7 Södra Bohuslän Herrar
14:00 FC Atletico/Diaspora - Torp GOIF Rimnersvallen Konstgräs
Div.2 Damer Nordvästra Götaland
16:00 Trollhättans FK - Vänersborgs FK Stavrelunds IP A-plan
Div.3 Bohuslän/Dal Damer
12:00 Tjörns DFF - Åsebro/Brålanda 0 - 4 Ekåsvallen
14:00 Munkedals IF - Vallens IF Lag 2 Munkedals IP
14:45 Stenungsunds IF Lag 2 - H E F Valbo BK Wosabplan
15:00 Herrestad/Rössö Lag 2 - Orust FC Lag 2 Undavallen
Div 4 Pojkar A-slutspel Max 14 år 9 mot 9
16:30 Vallens IF - Groheds IF /LSK Stora Höga IP 2 Konstgräs
17:00 Tanums IF - Lysekils AIK Sparvallen Tanumshede
Div 4 Pojkar B-slutspel Max 14 år 9 mot 9
11:00 IFK Valla - IFK Uddevalla Blå 1 - 19 Fjällebrovallen
12:30 Stenungsunds IF - IFK Strömstad SEAB-plan
Div 4 Pojkar C-slutspel Max 14 år 9 mot 9
17:00 Svarteborg FK /Hedekas IF - IFK Uddevalla Vit Skogsvallen
Div 5 Pojkar B-slutspel Max 13 år 9 mot 9
11:00 Sotenäs Ungdom - Myckleby IK Kungshamnsvallen
14:00 Lysekils AIK - IFK Strömstad Kronbergsvallens IP
Div 5 Pojkar C-slutspel Max 13 år 9 mot 9
11:00 Bullaren/Tanum - IK Oddevold 1 - 1 Kvännevi Bullaren
14:00 Grundsunds IF - Orust Bottnavallen
Div 3 Flickor A-slutspel Max 14 år 9 mot 9
17:00 Herrestads AIF - Stenungsunds IF Undavallen
Div 3 Flickor B-slutspel Max 14 år 9 mot 9
11:00 Ödsmåls IK - IK Rössö Uddevalla Ödsmåls IP
13:00 LAIK/SAIS Röd - Orust FC röd Brastad Arena
15:00 Vallens IF - Munkedals IF Blå Stora Höga IP 2 Konstgräs
Div 3 Flickor C-slutspel Max 14 år 9 mot 9
15:00 Hamburgsunds IF - Torp GOIF Fjällbacka IP
16:30 Munkedals IF Vit - IFK Strömstad Munkedals IP
Div.5 Flickor Max 12 år 7 mot 7
Hunnebostrands GOIF Bovall/H - Gilleby IF Morlanda, F Div.7 7-manna Max 12 år 2015 Inst. Hunnebovallen Hunnebostrand
IK Rössö Uddevalla Röd - IK Rössö Uddevalla Blå Rimnersvallen Konstgräs
11:00 Grohed/LSK - Stenungsunds IF Grohedsvallen
13:00 Herrestads AIF F06/07 - IFK Valla F06/07 Konstgräs, Undavallen
13:30 Vallens IF Vit - Vallens IF Blå Stora Höga IP
17:00 Skärhamns IK - Stala IF Tjörns Sparbank Arena
Div.6 Flickor Max 12 år 7 mot 7
11:00 Grundsunds IF - IK Rössö Uddevalla Bottnavallen
15:00 Torp GOIF F07-08 - Ödsmåls IK Rimmåsvallen
16:00 Lysekils AIK - Stenungsunds IF Gullmarsvallen
16:30 Vallens IF - Svarteborg FK 1 Stora Höga IP
17:00 Myckleby IK - Groheds IF GIF/K Ängevi (Myckleby IK)
Div.6 Pojkar max 12 gul
10:00 IK Oddevold - Munkedals IF Blå Thordengården
12:00 Lysekils AIK Röd - Grebbestads IF Kronbergsvallens IP
12:30 IFK Strömstad Blå - Lysekils AIK Röd Strömsvallen
16:00 Hamburgsunds IF - Grohed/LSK Svart Sundvallen
Div.6 Pojkar max 12 blå
11:00 IFK Strömstad Vit - Lysekils AIK Gul Strömsvallen
11:00 Skärhamns IK - Grohed/LSK Grön Tjörns Sparbank Arena
11:00 Stala IF - Stenungsunds IF Lövängens IP
12:00 Vallens IF - Ödsmåls IK Stora Höga IP 2 Konstgräs
16:00 IFK Uddevalla Blå - Herrestads AIF Svart Kamratgården
Div.7 Pojkar Max 12 år gul
10:00 IFK Lane - KIF/SIF Lanevallen
11:00 Herrestads AIF - Stenungsunds IF Röd Konstgräs, Undavallen
12:00 Lysekils AIK - Tanums IF Kronbergsvallens IP
16:00 IFK Strömstad - IK Oddevold Vit Strömsvallen
Div.7 Pojkar Max 12 år blå
10:00 Rönnängs FF - IFK Valla Röd Tuveslätts IP
10:45 Stenungsunds IF P08 div 7 blå - Vallens IF SEAB-plan
16:00 Skärhamns IK - Ödsmåls IK Tjörns Sparbank Arena
Div 8 Pojkar max 12 år blå kompisligan
Hedekas IF - Stångenäs AIS Hedekas IP
10:00 Grohed/LSK - Stenungsunds IF P08 div 8 blå Skarsjövallen
11:00 Stala IF - Bokenäs IF Lövängens IP
Div 8 Pojkar max 12 år gul Kompisligan
10:00 Myckleby IK 1, Div 8 Pojkar Max 12 år 7-manna Kompisligan 2017 - Skee IF Svart Ängevi (Myckleby IK)
10:45 Stenungsunds IF P08 Div 8 Gul - IFK Strömstad P-08 2018 SEAB-plan
15:30 IFK Valla P/F08 vit - Tanums IF 08/09 Svart Fjällebrovallen
Div 8 Pojkar max 12 år grön kompisligan
14:00 IFK Valla P/F08 röd - Grundsunds IF Fjällebrovallen
14:00 Karlsberg United FC Svart - Hunnebostrands GOIF Rimnersvallen Konstgräs
Div 1 Flick Dalsland/Bohuslän 16-17 år 11 mot 11
16:00 Svarteborgs FK - Stångenäs AIS LAIK Sjövallen
Div 2 Flick Dalsland/Bohuslän 15 år 11 mot 11
11:00 Ljungskile SK/Grohed/Ödsmåls IF - Vallens IF 4 - 1 Skarsjövallen