Matcher idag - Bohusläns Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-05-26
Tid Match Resultat Anläggning
Dam U23 Landskamp
16:00 Norge - England Solviksvallen

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-05-26
Tid Match Resultat Anläggning
Junior Flickor Div 3A
12:15 Ljungskile SK/Ödsmåls IK/Groheds IF - Bergums IF/Hjuviks AIK Ödsmåls IP
Pojkar 2007(12 år) Grupp D Vår
18:00 Vallens IF - Ytterby IS Vit Stora Höga IP 21
Pojkar 2009(10 år) Grupp A Vår
16:00 Vallens IF - Ahlafors IF Stora Höga IP 3 Konstgräs
Flickor 2010(9 år) Ale+Kungälv Vår
11:20 Vallens IF - Älvängens IK Älvevi 22 Konstgräs
Pojkar, Div 1 Västergötland 19+
12:00 Vallens IF - Råda BK Stora Höga IP 2 Konstgräs
18:00 Stala IF - Skoftebyns IF Lövängens IP
Pojkar, Div 3 Västergötland
13:00 Stenungsunds IF - Sandared/Sjömarken Nya SIF gården
Div.2 Nordvästra Götaland Damer 2019
15:00 Herrestads AIF - Ytterby IS Undavallen K-gräs
Div.3 Bohuslän/Dalsland Damer 2019
17:00 Stenungsunds IF - Svarteborg FK Wosabplan
17:00 Tjörns DFF - Ljungskile SK Ekåsvallen
Div.6 Norra Bohuslän Herrar 2019
16:00 IFK Lane Lag 2 - Hamburgsund-Grebbestad Lanevallen
Div.6 Södra Bohuslän Herrar 2019
17:00 Gilleby-Henån Lag 2 - Skärhamns IK Lag 2 Ivars Färg Arena
Div.7 Södra Bohuslän Herrar 2019
14:00 IFK Valla Lag 2 - Herrestads AIF Lag 3 Sparbanksvallen
Div.4 Pojkar 9 mot 9 max 14 år
11:00 IFK Valla 04/05 - Hamburgsund/Grebbestad 3 - 6 Fjällebrovallen
Div.6 Gul pojkar 9 mot 9 max 14 år
16:00 IFK Strömstad - IFK Uddevalla 06 Strömsvallen
Div.3 Pojkar 15 år Norra Bohuslän/Dalsland
13:00 IFK Strömstad - Lysekils AIK Strömsvallen
17:00 Munkedals IF - Tanums IF Munkedals IP
Div 7 Gul Pojkar 7 mot 7 max 12 år
10:00 Rönnängs FF 07 - Groheds IF / Ljungskile SK Blå, P07 Tuveslätts IP
15:00 Tanums IF - Munkedals IF Sparvallen Naturgräs
Div 7 Blå Pojkar 7 mot 7 max 12 år
Kungshamns IF - Herrestads AIF P07 Svart Himlavallen
12:30 Stenungsunds IF - Svarteborg FK SEAB-plan
13:00 Skee IF P11 Svart - Myckleby IF/Ödsmåls IK Vettevi
Div 8 Blå Pojkar 7 mot 7 max 12 år
10:30 IK Oddevold P09 Vit - IFK Uddevalla Blå Thordengården
16:00 Stala IF - Tanums IF Lövängens IP
Div 8 Gul Pojkar 7 mot 7 max 12 år
Bullarens GOIF - Skee IF P11 Gul Kvännevi Bullaren
10:30 IK Oddevold P09 Blå - IFK Uddevalla Vit Thordengården
10:45 Stenungsunds IF - IFK Valla P/F08 vit SEAB-plan
16:00 Ödsmåls IK - IFK Strömstad P-08 Ödsmåls IP
17:00 Karlsberg United FC - Grohed/Ljungskile Bodele
Div 9 Blå Pojkar 7 mot 7 max 12 år
12:00 Kungshamns IF - Munkedals IF P09 Kungshamnsvallen
12:00 Lysekils AIK - Groheds IF /LSK Svart Gullmarsvallen
15:00 Karlsberg United FC - Herrestads AIF P09 Vit Bodele
17:00 IFK Strömstad 09 Blå - Grebbestads IF FP09 Strömsvallen
17:00 Torp GOIF P-09 - IFK Uddevalla Blå Rimmåsvallen
Div 9 Gul Pojkar 7 mot 7 max 12 år
12:00 IFK Uddevalla Vit - Groheds IF /LSK Grön Kamratgården
13:00 Rosseröds IK - Henåns IF Hedevallen
15:30 IFK Strömstad 09 Vit - Myckleby IK Strömsvallen
17:00 Herrestads AIF P09 Svart - Tanums IF Konstgräs, Undavallen
Div.6 Blå pojkar 9 mot 9 max 14 år
11:00 Herrestads AIF P06 Svart - Grundsunds IF Undavallen
16:00 IFK Valla P06 - Vallens IF Sparbanksvallen
Div.5 Pojkar 9 mot 9 max 14 år
10:00 IFK Uddevalla 06 - Munkedals IF 05 5 - 3 Kamratgården
15:00 Stenungsunds IF röd - Eds FF SEAB-plan
17:00 Myckleby IK/Orust FC - Lysekils AIK Ängevi (Myckleby IK)
Div.4 Flickor 9 mot 9 max 14 år
11:00 IFK Strömstad - Hamburgsunds IF F05-06 Strömsvallen
12:00 Laik-Sais - Groheds IF-LSK Brastad Arena
12:00 Munkedals IF - Ödsmåls IK Munkedals IP
13:00 Stenungsunds IF - Vallens IF SEAB-plan
Div.5 Flickor 9 mot 9 max 14 år
11:00 Stenungsunds IF - Sotenäs U SEAB-plan
11:00 Svarteborg FK - Skärhamns IK OW (0 - 3) Sjövallen
13:00 Herrestads AIF F06/07 - IK Rössö Uddevalla Undavallen
14:00 Vallens IF - Orust FC F06 Stora Höga IP 2 Konstgräs
17:00 H.E.F. Valbo BK - Munkedals IF Ödeborgsvallen
Div.6 Flickor 7 mot 7 max 12 år
18:00 Myckleby IK - IFK Strömstad F-06-07-08 Ängevi (Myckleby IK)
Div.7 Flickor 7 mot 7 max 12 år
Orust FC F 07/08 - Lysekils AIK 1 Tavlebordsvallen
11:00 Svarteborg FK - Groheds IF Sjövallen
11:00 Tanums IF 09 - Stenungsunds IF Sparvallen Naturgräs
Div.8 Flickor 7 mot 7 max 12 år
11:30 Groheds IF LSK - Vallens IF Skarsjövallen
Div.4 Södra Dalsland/Bohuslän Damer 2019
14:00 Munkedals IF U-Lag - IK Rössö U-lag Munkedals IP
Div.3 Dalsland/Bohuslän Flickor 15 år (rek.15 år)
13:00 IK Rössö - Vallens IF/Stenungsunds IF Rimnersvallen Konstgräs
18:00 IFK Valla - Eds FF Uppskj. Sparbanksvallen